Чи можна відкрити стоматологію у житловому будинку?

Чи можна відкрити стоматологію у житловому будинку?

Для організації роботи стоматологічного кабінету достатньо невеликого приміщення. Безперечно, це перевага для власника: можна економити на оренді і на комунальних послугах. Багато підходящих за площею приміщень доступно на цокольних та перших поверхах житлових будинків. Звідси питання: чи можна відкрити стоматологічний кабінет у таких умовах та успішно отримати ліцензію?

Кабінет стоматолога у житловому будинку: наскільки це законно?

Відповідь очевидна, бо ви бачили, як у багатоквартирних будинках на вулицях міст працюють кабінети та навіть стоматологічні клініки. Тож розглянемо питання з іншого ракурсу: як оформити таке приміщення?

Щоб успішно пройти ліцензування в МОЗ, треба подати документ про право власності або договір оренди приміщення. А це значить, що до купівлі чи оренди треба переконатися у відповідності об’єкту вимогам ліцензування. Серед них:

  • у приміщення повинен бути статус нежитлового. Тож квартиру попередньо треба вивести з житлового фонду;
  • оптимальне розміщення: перший або цокольний поверх, мансарда. Щодо інших поверхів принципових обмежень теж нема;
  • відповідність приміщення санітарним вимогам: треба буде пройти санітарно-епідеміологічне обстеження і отримати відповідний акт;
  • відповідність нормам, що стосуються рівня вологості, вентиляції, матеріалів тощо (ДБН В.2.2-10-2001);
  • наявність місця на фасаді для розміщення вивіски з даними про стоматологію і її спеціалізацію.

Що стосується площі — потрібно від 14 кв. м на робоче місце одного стоматолога і від 10 кв. м — на друге робоче місце. Туалетна кімната для клієнтів повинна мати площу від 3 кв. м.

Чи можна розмістити рентген-апарат у такому приміщенні?

До 2017 року діяла повна заборона на встановлення і використання рентгенівського обладнання стоматологіям, розміщеним у житлових будинках. Після внесення змін до нормативних документів дозволено використовувати комп’ютерний томограф, пантомограф, ортопантомограф. Це дає змогу проводити повноцінну діагностику пацієнтів.

Та обмеження все ж є: дозволено до 100 прицільних рентгенівських знімків на тиждень та до 50 знімків ортопантомографом. Це пов’язано з необхідністю дотримуватись норм опромінення персоналу.

Для дозволених способів діагностики треба окреме приміщення від 4 кв.м, з відокремленим робочим місцем оператора. Діють вимоги щодо товщини та матеріалів міжповерхових покриттів для кабінетів, що розміщені у старих будинках.

Відкрити стоматологічний кабінет у житловому будинку з урахуванням всіх тонкощів складно. Щоб не втрачати час, зверніться до нас. Ми допоможемо обрати оптимальне приміщення і перевіримо, чи відповідає воно вимогам ліцензійного органу. Також надаємо послуги з підготовки до ліцензування і успішного отримання дозвільного документу з першої спроби.

Наші переваги:

Наші клієнти

КНП ’’Київська міська лікарня № 5" ВО КМР (КМДА)
КНП ’’Київська лікарня № 7" ВО КМР (КМДА)
КНП ’’Київська лікарня № 10" ВО КМР (КМДА)
КНП "Дитяча клінічна лікарня №6" ВО КМР (КМДА)
КНП "Дніпрорудненська БМЛ" ДМР ВР ЗО
КНП "БСР "АЗПСМ" с. Бездрик"
КНП "Волноваська стоматологічна поліклініка"
КНП "Володарської районної ради "ВРЛ"
КНП "ЗОГІВ та реабілітованих» ТОР
КНП "ОМДЦ у м. Коростені” ЖОР
КНП "Перегінська районна лікарня" РРР
КНП "Павлоградська міська лікарня №1" ПМР
Зв'язатися з нами
Залишити заявку

    Натискаючи на кнопку, я даю згоду на обробку своїх персональних даних