Медична ліцензія для спеціальних шкіл

В Україні працюють спеціалізовані школи, в яких надають освітні, патронажні та інші послуги дітям з особливими потребами. У таких закладах традиційно передбачена можливість медичної допомоги. Зараз для законного утримання медичного кабінету закладу потрібно отримати ліцензію МОЗ.

Так як спецшколи належать до закладів соціального захисту, з 2018 року їх внесено до списку закладів охорони здоров’я. Державне фінансування медичних послуг відтепер здійснюється лише на власників ліцензії. Регулярні державні перевірки не дають змоги працювати без дозвільного документа.

Проблеми ліцензування спецшкіл

Зазвичай бюджет спеціальної школи не передбачає утримання повноцінного лікарського штату (і не всюди це потрібно). Необхідну кількість послуг в змозі надати профільна медична сестра. Мова йде про загальну медичну допомогу, лікувальну фізкультуру, масаж тощо. Тому очевидно, що більшість закладів намагається отримати медичну ліцензію на кабінет.

Така можливість є. Але треба враховувати, що медичний кабінет у спецшколі може надавати послуги лише дітям, які зараховані в якості учнів закладу. Медсестра не матиме права надавати допомогу персоналу школи.

І це не єдина проблема. З одного боку, необхідний набір послуг може надавати медична сестра. З іншого, за вимогами нормативних актів, в більшості випадків медсестри повинні працювати під наглядом відповідних профільних лікарів. Тому отримати ліцензію на спеціальний кабінет (наприклад, лікувальної реабілітації), просто маючи у штаті медсестру, буде неможливо.

Практика ліцензування спецшкіл ще не напрацьована, тому вимоги комісії МОЗ і її бачення правил можуть постійно змінюватись. Так, хоч спецшколи і належать до закладів Міносвіти, члени комісії можуть помилково віднести їх до Мінсоцполітики, що теж створить проблеми при ліцензуванні.

Набагато простіше отримати ліцензію на медичний заклад (у даному випадку — заклад соціального захисту населення). Але для цього треба:

  • підготувати та обладнати приміщення згідно з будівельними нормами та вимогами МОЗ;
  • набрати медичний персонал згідно з заявленим переліком послуг;
  • знайти спеціаліста на посаду медичного керівника (його функції ніяк не перетинаються з обов’язками керівника спецшколи).

Процес ліцензування

Загалом тонкощі підготовки описані вище. Треба підготувати приміщення, обладнати його і знайти персонал. Кожен момент регламентований законодавством та нормами МОЗ. Є вимоги щодо площі кабінетів, є офіційно затверджений перелік обладнання. Що стосується персоналу — обов’язково мають бути профільні дипломи, досвід та актуальні дані про підвищення кваліфікації.

Тонкощів багато. Тому зараз багато закладів освіти, намагаючись пройти ліцензування з першої спроби, звертаються за професійною правовою допомогою. Юридичний супровід — це консультації, правильна підготовка, формування ідеального пакету документів та вели ймовірність успішного отримання ліцензії на медичні послуги.

Наші переваги:

Наші клієнти

КНП ’’Київська міська лікарня № 5" ВО КМР (КМДА)
КНП ’’Київська лікарня № 7" ВО КМР (КМДА)
КНП ’’Київська лікарня № 10" ВО КМР (КМДА)
КНП "Дитяча клінічна лікарня №6" ВО КМР (КМДА)
КНП "Дніпрорудненська БМЛ" ДМР ВР ЗО
КНП "БСР "АЗПСМ" с. Бездрик"
КНП "Волноваська стоматологічна поліклініка"
КНП "Володарської районної ради "ВРЛ"
КНП "ЗОГІВ та реабілітованих» ТОР
КНП "ОМДЦ у м. Коростені” ЖОР
КНП "Перегінська районна лікарня" РРР
КНП "Павлоградська міська лікарня №1" ПМР
Зв'язатися з нами
Залишити заявку

    Натискаючи на кнопку, я даю згоду на обробку своїх персональних даних