Як пройти перевірку медичного кабінету (центру)?

Бізнес в Україні регулярно проходить перевірки. Стандартно їх організовують представники податкового органу та Держпраці. Але у медичних організацій, окрім вищезгаданих варіантів, є профільні перевірки. Зокрема:

 • МОЗ перевіряє відповідність медичного бізнесу законодавству та ліцензійним умовам;
 • Держспоживслужба перевіряє дотримання санітарних норм.

Як правильно готуватися до такого контролю та захистити свої права під час перевірок?

ЯкорьЯк пройти перевірку МОЗ?

Відповідальні особи від Міністерства охорони здоров’я зазвичай перевіряють виключно те, чи дотримується бізнес ліцензійних вимог та законодавчих норм при наданні медичних послуг. Звичайно, не можна передбачити всі можливі питання контролюючих осіб. Та певні загальні принципи є. Зокрема, представників МОЗ цікавить:

 • Чи надав ліцензіат для отримання дозвільного документу правдиві дані? Як він може їх підтвердити? Для відповіді на це питання потрібно мати документи на медобладнання, на приміщення, а також підтвердження кваліфікації персоналу.
 • Чи дотримується бізнес вимог щодо призначення лікарських препаратів та медичних виробів, дозволених МОЗ?
 • Чи користується ліцензіат медичними стандартами та затвердженими МОЗ протоколами при наданні пацієнтам медичної допомоги?
 • Як саме тримач ліцензії реалізував вимоги щодо найму персоналу? Потрібно мати офіційні трудові відносини з кожним працівником.
 • Чи дотримані вимоги щодо використання вимірювальної техніки? Мають бути дані про метрологічну перевірку та своєчасну повірку відповідно до затверджених термінів.
 • Приміщення медичного центру (кабінету) відповідають санітарним нормам?
 • Як отримувач ліцензії надає медичну допомогу (перевірка на відповідність вказаної адреси, спеціальностей персоналу та видів медичних послуг, вказаних при отриманні ліцензії).

Щоб пройти перевірку МОЗ, треба забезпечити повну відповідність ліцензійним умовам і профільному законодавству. Але цього недостатньо. Треба також потурбуватись про відповідність суміжним вимогам законодавства щодо регулювання трудових відносин. Звичайно ж, значення мають і відповідні санітарно-гігієнічні умови.

ЯкорьЯк пройти перевірку Держпотребслужби?

Перевірки можуть бути плановими та позаплановими. Представники контролюючого органу можуть цікавитися досить широким спектром питань. Загалом їх можна поділити на наступні тематичні блоки:

 • відповідність санітарно-гігієнічним та протиепідеміологічним нормам;
 • забезпечення персоналу спеціальним одягом, проходження необхідних медичних оглядів;
 • організація освітлення, забезпечення водою та іншими умовами;
 • відповідність чистоти, вібрації, шуму та інших умов встановленим вимогам.

Загалом це всі напрямки, які перевірялися при отримання акту СЕС ще до ліцензування бізнесу. Треба лише забезпечити подальше дотримання створених умов.

Як пройти перевірки успішно? Періодично варто звертатись до спеціалістів, які проведуть незалежний аудит та скажуть на помилки чи невідповідності. Так буде значно дешевше, ніж мати проблеми з контролюючими органами та платити штрафи чи ризикувати ануляцією ліцензії.

Наші переваги:

Наші клієнти

КНП ’’Київська міська лікарня № 5" ВО КМР (КМДА)
КНП ’’Київська лікарня № 7" ВО КМР (КМДА)
КНП ’’Київська лікарня № 10" ВО КМР (КМДА)
КНП "Дитяча клінічна лікарня №6" ВО КМР (КМДА)
КНП "Дніпрорудненська БМЛ" ДМР ВР ЗО
КНП "БСР "АЗПСМ" с. Бездрик"
КНП "Волноваська стоматологічна поліклініка"
КНП "Володарської районної ради "ВРЛ"
КНП "ЗОГІВ та реабілітованих» ТОР
КНП "ОМДЦ у м. Коростені” ЖОР
КНП "Перегінська районна лікарня" РРР
КНП "Павлоградська міська лікарня №1" ПМР
Зв'язатися з нами
Залишити заявку

  Натискаючи на кнопку, я даю згоду на обробку своїх персональних даних