Ліцензія на аптеку

Юридична компанія Billion надає послуги підготовки до отримання ліцензії на аптеку в Україні для підприємців і юридичних осіб. Українське законодавство регулює питання роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Вона дозволена тільки через спеціалізовані заклади, до яких відносять аптеки та підрозділи: аптечні пункти і аптечні кіоски. Для ведення діяльності будь-якого з цих закладів потрібна ліцензія.

Ліцензійні вимоги

Приміщення для ведення діяльності має складатися з торговельної зали, складу для лікарських засобів, кімнати для персоналу, шафи чи окремої кімнати для інвертарю, вбиральні з рукомийником. Вимоги щодо площі:

 • від 50 кв. м у містах;
 • від 40 кв. м у селищах та смт;
 • від 30 кв. м у селах.

При цьому площа зали для торгівлі повинна бути від 18 кв. м для міст і смт та від 10 кв. м для сіл. Склад — від 10 кв. м для міст і смт, від 6 кв. м. для сіл. Кімната для персоналу — від 8 кв. м. (від 4 кв. м для сіл).

Щодо аптечного пункту — його площа регламентується від 18 кв. м. Мінімальний показник площі для аптечного кіоску — 21 кв. м (для селищ і сіл — 8 кв.м).

Дозволяється розміщення аптеки тільки у нежитловому приміщенні на першому поверсі: це може бути частина багатоквартирного будинку, прибудова або окремий об’єкт.

Щоб вести діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, треба  мати відповідну матеріально-технічну базу, регламентовану державою. У аптеці має працювати кваліфікований персонал з профільною освітою та досвідом. Ці дані треба занести до документів, що входять до складу пакету на отримання ліцензії.

Документи для отримання ліцензії на аптеку

Ліцензування здійснюється Держлікінспекцією МОЗ. До неї треба подати:

 • документи на право користуванням приміщенням;
 • план-схема приміщення у будь-якому форматі;
 • копії дипломів про вищу освіту та сертифікатів персоналу, наказ про призначення на роботу завідуючого аптекою (або трудовий договір);
 • реєстраційні дані підприємця або юридичної особи;
 • інформацію про матеріально-технічну базу і т.д.

Неповний пакет документів, надання неправдивою інформації, неправильне оформлення — офіційні приводи для того, щоб орган ліцензування відмовився від розгляду заяви. Це — ризики і втрата часу для вашого бізнесу. Для отримання ліцензіїх на аптеку в Украхни з першої спроби радимо звернутися до нас за допомогою.

Професійний супровід ліцензування

Ми надаємо повний перелік послуг, які дозволяють отримати ліцензію у передбачений термін без відмов та проблем. Для початку радимо проконсультуватися з досвідченим юристом. Він проаналізує стан підготовки до ліцензування і надасть об’єктивні поради. За необхідності доступні персональні послуги: наприклад, допомога у виборі приміщення, що відповідає вимогам. Також ми:

 • сформуємо пакет документів;
 • підготуємо відомості про матеріально-технічну базу;
 • супроводимо процес передачі документів до Держлікслужби.

Термін отримання ліцензії — від 12 робочих днів. Вартість складається з суми державного мита та ціни наших послуг (розраховуємо індивідуально). Наші послуги доступні клієнтам з усіх населених пунктів України.

Детальніше

Наші клієнти

КНП ’’Київська міська лікарня № 5" ВО КМР (КМДА)
КНП ’’Київська лікарня № 7" ВО КМР (КМДА)
КНП ’’Київська лікарня № 10" ВО КМР (КМДА)
КНП "Дитяча клінічна лікарня №6" ВО КМР (КМДА)
КНП "Дніпрорудненська БМЛ" ДМР ВР ЗО
КНП "БСР "АЗПСМ" с. Бездрик"
КНП "Волноваська стоматологічна поліклініка"
КНП "Володарської районної ради "ВРЛ"
КНП "ЗОГІВ та реабілітованих» ТОР
КНП "ОМДЦ у м. Коростені” ЖОР
КНП "Перегінська районна лікарня" РРР
КНП "Павлоградська міська лікарня №1" ПМР
Зв'язатися з нами
Залишити заявку

  Натискаючи на кнопку, я даю згоду на обробку своїх персональних даних