Відкриття медичного кабінету для лікаря-сурдолога

Сурдологія — окремий напрямок дефектології. Вона вивчає проблеми, які стосуються адаптації та реабілітації пацієнтів з різними порушеннями слуху. Лікар-сурдолог може діагностувати різні розлади, а також підібрати терапію на основі індивідуальних особливостей пацієнта. Додатково до сфери діяльності сурдологів входить підбір та налаштування слухових апаратів.

Зазвичай всі сурдологи — це отоларингологи, які отримали додаткові розширені знання та навички для терапії захворювань органів слуху. Сурдолог може мати приватну практику, відкривши кабінет. Але потрібно потурбуватися про отримання ліцензії МОЗ. Розкажемо, що для цього потрібно.

ЯкорьПідготовка до ліцензування кабінету сурдолога

В першу чергу треба підібрати відповідне приміщення. Міністерство дозволяє відкрити профільний медичний кабінет у складі будь-якого медичного центру чи лікарні, а також в якості окремого приміщення в об’єкті нежитлового фонду. Рекомендована площа кабінету — від 15 кв.м. Важливо, що на підході до кабінету, а також у самому приміщенні, де прийматиме лікар, треба встановити поручні.

Вести практику (в якості підприємця або найманого працівника) може лікар-сурдолог з відповідним медичним дипломом спеціаліста чи магістра. Це не все: лікарю треба пройти інтернатуру, отримавши спеціалізацію «Сурдологія», а також отримати сертифікат, підтвердивши спеціальність «Отоларингологія».

Міністерство висуває досить широкі вимоги щодо обладнання кабінету лікаря-сурдолога. Серед обов’язкових позицій:

  • отоскоп;
  • катера слухової труби;
  • апарат для отоакустичної емісії;
  • імпендансометр;
  • система реєстрації КСВП.

Без цього обладнання отримати медичну ліцензію для кабінету лікаря-сурдолога неможливо. Але потрібно закупити й інше обладнання, необхідне для повноцінної практики та надання всіх зазначених послуг.

ЯкорьЩо потрібно для отримання ліцензії?

Для подачі заявки на ліцензування потрібно підготувати кабінет, забезпечивши відповідність ДБН та іншим нормам, правильно оздобити та обладнати його. Обов’язковою вимогою є отримання акту СЕС: цей акт треба додати до пакета документів на ліцензування.

Приміщення дозволено орендувати або мати у власності. Все обладнання у кабінеті повинно пройти метрологічну повірку (і потім треба буде її повторювати відповідно до графіка). Обов’язковою є відповідність умов щодо вентиляції, освітлення та ін.

Очевидно, що така велика кількість тонкощів заскладна для недосвідченої людини. тому нормальною стала практика доручення процесу ліцензування юристам. Як мінімум, спеціалісти проаналізують ситуацію та дадуть якісні поради. Як максимум — повністю візьмуть на себе підготовку, формування пакету документів та супроводження його в МОЗ. Це значно прискорює процес та робить можливим отримання ліцензії на кабінет з першої спроби.

Наші переваги:

Наші клієнти

КНП ’’Київська міська лікарня № 5" ВО КМР (КМДА)
КНП ’’Київська лікарня № 7" ВО КМР (КМДА)
КНП ’’Київська лікарня № 10" ВО КМР (КМДА)
КНП "Дитяча клінічна лікарня №6" ВО КМР (КМДА)
КНП "Дніпрорудненська БМЛ" ДМР ВР ЗО
КНП "БСР "АЗПСМ" с. Бездрик"
КНП "Волноваська стоматологічна поліклініка"
КНП "Володарської районної ради "ВРЛ"
КНП "ЗОГІВ та реабілітованих» ТОР
КНП "ОМДЦ у м. Коростені” ЖОР
КНП "Перегінська районна лікарня" РРР
КНП "Павлоградська міська лікарня №1" ПМР
Зв'язатися з нами
Залишити заявку

    Натискаючи на кнопку, я даю згоду на обробку своїх персональних даних