Кабінет стоматолога і стоматологічна клініка мають право працювати на основі ліцензії, виданої Міністерством охорони здоров’я України. З 2016 року отримувати ліцензію дозволено фізичним особам-підприємцям, які не мають медичної освіти — звичайно ж, за умови, що у штаті будуть працювати стоматологи з кваліфікацією і профільною спеціальністю.
Щоб претендувати та ліцензію, треба купити чи орендувати приміщення, правильно обладнати його, досягти відповідності санітарним нормам та найняти штат. Щодо приміщення: воно має відповідати нормам, прописаним у п.1.5 ДБН В.2.2-10-2001. Найголовніші вимоги:
Перелік вимог до обладнання залежить від спеціалізації кабінету. Також є санітарні вимоги щодо матеріалів оздоблення приміщень. Додатково треба зібрати перелік документів для організації роботи.
До МОЗ треба подати комплект документів, що включає:
Пакет документі доповнюють завіреними копіями, що підтверджують основні дані про відповідність приміщення. Тож треба додати папери, які підтверджують оренду чи право власності на нерухомий об’єкт, план кабінету з переліком оснащення. Якщо обладнання вимагає повірки — треба додати перелік зі вказанням дат. Обов’язково потрібен акт про санітарно-епідеміологічне обстеження.
Заявник подає документи до ліцензійного відділу МОЗ, що працює у Києві. За правилами, ліцензуючий орган приймає рішення протягом 10 робочих днів, але зазвичай чекати доводиться довше. Якщо прийняте схвальне рішення, треба протягом 10 робочих днів сплатити за отримання ліцензії. Сума відповідає одному актуальному прожитковому мінімуму працездатної особи. Дані про отримувача ліцензії будуть опубліковані на сайті МОЗ.
Самостійне оформлення ліцензії можливе хіба що гіпотетично. На практиці доведеться зіткнутися з безліччю перепон. Тож краще звернутися до посередників, які знають всі тонкощі процедури. Ми надамо консультації, підготуємо ваш бізнес, сформуємо документи та супроводимо їх подачу до МОЗ і відстежимо результат. Так можна буде пройти ліцензування з першої спроби.