Як оформити медичну ліцензію для навчально-реабілітаційних центрів

В Україні до навчально-реабілітаційних центрів відносять заклади, в яких реалізується право на загальну освіту дітей з особливими потребами. Тут навчаються діти, яким потрібна постійна допомога, а також проходять тимчасову реабілітацію пацієнти після захворювань і травм (без надання освітніх послуг).

ЯкорьНавіщо потрібна медична ліцензія?

Для надання повноцінного обслуговування, передбаченого МОН та Кабміном, навчально-реабілітаційні центри повинні мати обладнані медичні кабінети та відповідний кваліфікований персонал. А для надання медичних послуг заклад має отримати ліцензію Міністерства охорони здоров’я.

Ліцензування — обов’язкова процедура. Окрім гарантовано високої якості послуг (за рахунок правильно створених умов), наявність ліцензії дає закладу велику перевагу: можливість отримати додаткове державне фінансування на реабілітацію дітей з інвалідністю.

ЯкорьЛіцензійні складнощі

Навчально-реабілітаційні центри з’явилися в переліку видів медичних закладів відносно недавно — у 2018 році. Через це ліцензуючий орган не напрацював однозначну практику роботи з такими закладами (мова йде про ліцензійні вимоги). Ситуацію ускладнює різна форма власності центрів (державні або комунальні). Самостійно отримати ліцензію, не вивчивши всі тонкощі процедури в таких умовах неможливо.

Загальні правила тут майже не працюють, ліцензійна комісія щоразу випробовує нові підходи. Потрібно знати, які вимоги зараз актуальні і забезпечити відповідність їм. Тому поширена практика звернення керівників таких закладів за правовою допомогою.

Ще одна проблема при ліцензування навчально-реабілітаційних центрів — формат медичних послуг.  Зазвичай мова йде про те, щоб відкрити на базі центру повноцінний медичний заклад. Це не завжди реально: може не вистачати відповідних приміщень, фінансування, персоналу… При цьому відкрити один медичний кабінет було неможливо: ліцензію на нього не давали.

Зараз ситуація трохи змінилася. Якщо мета ліцензування відповідає реальним потребам закладу, в центрі можна відкрити медичний кабінет. Але і він має відповідати всім вимогам: від будівельних норм до переліку обладнання та кваліфікації медичного персоналу.

ЯкорьПроцес ліцензування

Оформити ліцензію МОЗ на навчально реабілітаційний центр можна після попередньої підготовки, яка включає:

  • Пошук та підготовку приміщень для надання медичних послуг. Вони мають відповідати ДБН.
  • Закупівлю та встановлення обладнання відповідно до вимог МОЗ.
  • Отримання акту СЕС про відповідність приміщень.
  • Пошук медичного персоналу, кий має досвід, кваліфікацію та актуальні дані про її підвищення.
  • Для медичного центру потрібен директор з відповідною профільною спеціальністю та досвідом.
  • Збір документів для ліцензування.
  • Подачу документів до МОЗ і очікування результатів засідання комісії.

При зверненні до посередника всі ці етап контролюють досвідчені юристи. Таким чином зменшується ризик відмови в отриманні ліцензії. В більшості випадків ліцензування вдається пройти з першої спроби — навіть для таких непростих об’єктів як навчально-реабілітаційні центри.

Наші переваги:

Наші клієнти

КНП ’’Київська міська лікарня № 5" ВО КМР (КМДА)
КНП ’’Київська лікарня № 7" ВО КМР (КМДА)
КНП ’’Київська лікарня № 10" ВО КМР (КМДА)
КНП "Дитяча клінічна лікарня №6" ВО КМР (КМДА)
КНП "Дніпрорудненська БМЛ" ДМР ВР ЗО
КНП "БСР "АЗПСМ" с. Бездрик"
КНП "Волноваська стоматологічна поліклініка"
КНП "Володарської районної ради "ВРЛ"
КНП "ЗОГІВ та реабілітованих» ТОР
КНП "ОМДЦ у м. Коростені” ЖОР
КНП "Перегінська районна лікарня" РРР
КНП "Павлоградська міська лікарня №1" ПМР
Зв'язатися з нами
Залишити заявку

    Натискаючи на кнопку, я даю згоду на обробку своїх персональних даних