Якщо у медичній установі змінився засновник чи власник, при розширенні переліку послуг та у разі закупки нового медичного обладнання треба офіційно повідомити орган ліцензування. Розкажемо, як це зробити правильно.
Згідно зі ст.15 ЗУ № 222-VIII від 02.03.2015, власники медичних ліцензій зобов’язані повідомляти Міністерство охорони здоров’я про будь-які зміни, якщо вони торкнулися документів, наданих для ліцензування. Для цього існує формат повідомлення. Його варто подати протягом одного місяця з дня змін. Ігнорування вимоги наражає ліцензіата на ризик адміністративної відповідальності.
Насправді дозволяється надати повідомлення у довільній формі. Але все ж доведеться дотримуватись вимог законодавства та норм МОЗ. Про це сказано у роз’ясненні на сайті Мінохорони здоров’я України. Ст.15 ЗУ «Про ліцензування…» встановлює такі вимоги до повідомлення:
Дані у повідомленні повинні відповідати інформації, вказаній у Держреєстрі. Треба вказати, які саме зміни сталися. Наприклад, якщо розширилася материально-технічна база, варто детально розписати, що саме змінилося. Якщо змінився кадровий склад — треба привести дані про кваліфікацію і освіту нових працівників.
Кожну зі сторінок повідомлення нумерують, прошивають, підтверджують підписом уповноваженої особи і, за наявності, печаткою.
Ліцензіат може передати документ до МОЗ:
Ліцензуючий орган розглядає його трохи більше одного місяця. Ліцензіат може контролювати результат на сайті МОЗ: у розділі «Ліцензування»/«Реєстрація повідомлень».
Якщо складно правильно сформувати документ або виникли питання щодо його заповнення — звертайтеся до нас. Ми надамо консультації, складемо повідомлення. супроводимо його передачу до МОЗ результат розгляду. Не відволікайтесь на бюрократичні тонкощі — доручіть процес нам і матимете більше часу для безпосереднього управління бізнесом.