Як розпочати власний медичний бізнес

Як розпочати власний медичний бізнес

В Україні медичні послуги мають право надавати фізособи-підприємці (ФОП), а також юридичні особи. Розглянемо, що саме треба зробити, щоб відкрити власний медичний кабінет або клініку.

Приміщення для надання медичних послуг

Нерухомість для медичного бізнесу має відповідати трьом критеріям:

  • Достатня площа.
  • Зручне розміщення.
  • Відповідність державним вимогам.

Немає обмежень щодо права власності приміщення: його можна придбати або ж орендувати. Дозволено відкривати кабінет або клініку у житловому будинку, попередньо перенісши об’єкт до нежитлового фонду. Площа має відповідати нормам для конкретної спеціалізації, але варто обирати варіант з певним «запасом» квадратних метрів. Це стане у нагоді, коли виникне необхідність розширити практику.

Забороняється користуватися одним кабінетом одночасно для декількох медичних послуг. Ознайомитись з санітарними вимогами до таких приміщень можна у СанПіН 5179-90.

Медичне обладнання

Міністерство охорони здоров’я регламентує перелік обладнання для оснащення медичних кабінетів відповідно до їх профільного призначення. Варто забезпечити відповідність цим нормам. Ще одна рекомендація: обирати продукцію з офіційною сервісною підтримкою в Україні. Це значно прискорює встановлення, сервісне обслуговування та ремонт.

Отримання ліцензії

Медичну практику ліцензує Міністерство охорони здоров’я. Збирати документи на ліцензію треба вже після повної підготовки та обладнання кабінету (або клініки), а також формування персоналу (лікарю треба мати профільну освіту, сертифікати та стаж від 3-х років). Для головного лікаря клініки діють окремі вимоги.

Щоб ліцензуватися у МОЗ, треба сформувати комплект документів, що включає:

  • заяву;
  • висновок СЕС про те, що приміщення відповідають вимогам;
  • документи, що підтверджують наявність необхідної матеріально-технічної бази;
  • підтвердження відповідності нормативно-правової бази (реєстраційні дані, перелік дій працівників за невідкладних ситуацій та ін.);
  • підтвердження відповідної кваліфікації медичного персоналу.

Ліцензію треба отримувати для послуг з первинної, екстреної, спеціалізованої та високоспеціалізованої, реабілітаційної та паліативної медичної допомоги.

Управління

Отримавши ліцензію, треба організувати процеси: налагодити документооборот, створити підходящі робочі умови для персоналу. Якщо є необхідність, варто підключити кабінет до медичної інформаційної системи. Вона забезпечує якісне зберігання даних про пацієнтів, дає можливість контролювати працівників та формує бізнес-аналітику.

Етапи підготовки та отримання медичної ліцензії — найскладніші процеси при відкритті власного медичного бізнесу. Не хочете витрачати кошти та втрачати час? Зверніться за професійною допомогою. Ми надамо консультації, допоможемо з підготовкою документів, перевіримо готовність до ліцензування і організуємо супровід процесу. Гарантуємо якісний і результат за оптимальний термін.

Наші переваги:

Наші клієнти

КНП ’’Київська міська лікарня № 5" ВО КМР (КМДА)
КНП ’’Київська лікарня № 7" ВО КМР (КМДА)
КНП ’’Київська лікарня № 10" ВО КМР (КМДА)
КНП "Дитяча клінічна лікарня №6" ВО КМР (КМДА)
КНП "Дніпрорудненська БМЛ" ДМР ВР ЗО
КНП "БСР "АЗПСМ" с. Бездрик"
КНП "Волноваська стоматологічна поліклініка"
КНП "Володарської районної ради "ВРЛ"
КНП "ЗОГІВ та реабілітованих» ТОР
КНП "ОМДЦ у м. Коростені” ЖОР
КНП "Перегінська районна лікарня" РРР
КНП "Павлоградська міська лікарня №1" ПМР
Зв'язатися з нами
Залишити заявку

    Натискаючи на кнопку, я даю згоду на обробку своїх персональних даних