Як відкрити приватну медичну лабораторію?

В сучасних умовах лабораторіям дозволено працювати відокремлено від медичних центрів. Діагностичні послуги можна надавати в якості самостійного бізнесу. Враховуючи великий попит, це досить вдала ідея в сучасних ринкових умовах. Але для її реалізації треба підготуватись та отримати ліцензію МОЗ.

ЯкорьСкладнощі ліцензування бізнесу з медичної діагностики

Держава і зокрема, Міністерство охорони здоров’я висувають суворі вимоги до приміщення лабораторії та її персоналу. Для вдалого ліцензування потрібно підготувати об’єкт, отримати акт СЕС, найняти працівників відповідної кваліфікації. А після ліцензування на лабораторію ще чекає акредитація. Загалом це дуже складний комплекс процедур, які можна пройти лише залучивши до процесу досвідчених юристів.

ЯкорьПриміщення

Зазвичай приватні лабораторії відкривають у густонаселених районах міста (так званих «спальних»). Мінімальна площа для приміщення — 45 кв.м. воно має розташовуватись на першому чи другому поверхах, а об’єкт повинен бути відокремлений від житлового фонду. Не дозволяється відкривати лабораторію у підвалі чи напівпідвалі.

Потрібно обладнати всередині зону ресепшн (об’єднавши її з місцем для очікування), процедурну кімнату (площею від 16 кв.м.), кімнату відпочинку для персоналу. Загалом на розміри та планування лабораторії впливають:

  • вимоги ліцензуючого органу;
  • перелік та види запланованих досліджень;
  • кількість персоналу;
  • запланованих робіт (просто забір матеріалів чи весь комплекс, включаючи лабораторні дослідження).

На приміщення треба отримати акт СЕС та декларацію відповідності від пожежної служби.

ЯкорьОбладнання

У МОЗ є вимоги щодо обладнання для лабораторій. Це — найбільша стаття витрат при відкритті діагностичного центру або кабінету. Потрібно забезпечити повну відповідність вимогам.

ЯкорьШтат

Стандартна команда працівників приватної лабораторії включає лаборантів: молодших медичних спеціалістів з профільною освітою. Ними повинен керувати лікар з відповідною спеціальністю (це залежить від напрямку послуг лабораторії). Щоб отримати ліцензію МОЗ без проблем, треба брати кваліфікованих медичних працівників з досвідом та даними про своєчасне підвищення кваліфікації.

ЯкорьЛіцензування та акредитація

Для отримання ліцензії МОЗ на лабораторію треба зібрати пакет документів. У ньому мають бути дані про приміщення, обладнання, персонал, акт СЕС та інші документи, які підтверджують відповідність ліцензійним вимогам. Якщо комісія МОЗ не знайшла недоліків, інформація про надання дозволу буде опублікована на сайті.

Якщо планується не тільки збирати матеріали, але й проводити лабораторні аналізи, після ліцензування треба пройти акредитацію в НААУ. Процес включає збір великого пакету документів. Після узгодження документів проводиться перевірка на місці. Коли все завершено успішно, лабораторія отримає атестат строком на п’ять років.

Успішно пройти всі процедури при відкритті приватної медичної лабораторії можна, залучивши до процесу досвідчених юристів. Вони надають консультаційні та практичні послуги, забезпечивши отримання всіх державних дозволів з першої спроби.

Наші переваги:

Наші клієнти

КНП ’’Київська міська лікарня № 5" ВО КМР (КМДА)
КНП ’’Київська лікарня № 7" ВО КМР (КМДА)
КНП ’’Київська лікарня № 10" ВО КМР (КМДА)
КНП "Дитяча клінічна лікарня №6" ВО КМР (КМДА)
КНП "Дніпрорудненська БМЛ" ДМР ВР ЗО
КНП "БСР "АЗПСМ" с. Бездрик"
КНП "Волноваська стоматологічна поліклініка"
КНП "Володарської районної ради "ВРЛ"
КНП "ЗОГІВ та реабілітованих» ТОР
КНП "ОМДЦ у м. Коростені” ЖОР
КНП "Перегінська районна лікарня" РРР
КНП "Павлоградська міська лікарня №1" ПМР
Зв'язатися з нами
Залишити заявку

    Натискаючи на кнопку, я даю згоду на обробку своїх персональних даних